O nás

Náš tým

Tento web je projektem manželů Ivy a Jirky Šebkových. Autorkou textů jsem já, Iva. Jirka vymýšlí, kutí a testuje technická řešení k napařovacím setům na seno a inhalačním setům. Nápady na zlepšováky jsme ještě nevyčerpali, takže je na co se těšit.

Vznik webu

Když se nám na jaře 2018 podařilo dýchací problémy mého koně překonat, nadšení vystřídaly výčitky svědomí kvůli mému prvnímu koni (více o mém boji s dušností). Měla jsem tehdy udělat víc. Čas bohužel nejde vrátit a tak vznikla myšlenka zkusit pomoct ostatním dušným koním tím, že se podělíme o naše zkušenosti. Na začátku se na nás obraceli známí a pak jejich známí. Následovaly telefony, návštěvy a emaily o všem možném. Jedno téma ale převládalo – jak sestrojit napařovák na seno. Opakování stejných informací a fakt, že Jirka vlastnil webovou doménu a já jsem dříve v rámci pracovních povinností spravovala firemní web, byly ideální živnou půdou pro vznik našich webových stránek. Postupně jsme na web přidávali další články a okruh návštěvníků webu se zvětšil natolik, že bylo třeba začít používat nějakou univerzálnější doménu, kterou se stala www.dusnost.cz. Rekord v počtu návštěv našeho webu činí 298 lidí za týden a 88 lidí za den.

Zmínka na equichannelu

Po necelém roce od spuštění webu nás oslovili z equichannelu, jestli by mohli zveřejnit v připravovaném článku náš návod na výrobu napařovacího setu na seno. Měli jsme z toho radost a samozřejmě jsme souhlasili. Článek Jak vychytat ustájení a krmení dušných koní vyšel v prosinci 2019.

Spolupráce s EQS Magazínem

V roce 2023 nás oslovil EQS Magazín s prosbou o rozhovor, naleznete jej zde – MŮJ DLOUHÝ BOJ S DUŠNOSTÍ – EQS magazín.

Slovo dalo slovo a Iva napsala pro EQS Magazín článek o managementu kobylky její sestry, která žije jen na granulích. Článek je dostupný zde – KOŇSKÝ DŮCHOD NA GRANULÍCH – EQS magazín.

Budoucnost webu

Počáteční myšlenka pro vznik tohoto webu byla šířit mezi majitele dušných koní rady a tím i naději. Motivací tehdy nebyl výdělek a ani v budoucnu tento fakt nechceme měnit. Když na něčem člověk není finančně závislý, poskytujeme mu to jistou svobodu a nevzniknou žádné postranní úmysly. Stinnou stránkou toho, že web tvoříme jen ve svém volném čase je, že občas zůstávají nápady a témata na rozšíření webu „v šuplíku“ déle než bychom chtěli. Postupně je ovšem budeme zveřejňovat a společně s Vámi se z nich těšit. 🙂